Uzman İş ve Örgüt Psikoloğu

Nil Madi

Robert Kolej sonrası Koç Üniversitesi’nde Psikoloji ve İşletme bölümlerinde çift ana dal yaparak lisans eğitimini tamamlamıştır. Beykoz Üniversitesi’nde İş ve Örgüt Psikolojisi yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Profesyonel iş hayatına bankacılık sektöründe İnsan Kaynakları biriminde başlamıştır. Stratejik Planlama biriminde işe alım ve kariyer yönetimi proje ve araçlarının geliştirilmesinden sorumlu olarak çalışmış, iş geliştirme projelerine liderlik yapmıştır. Yöneticilik rolleri için Ölçme – Değerlendirme Merkezi (Assessment Center) ile başlayan gelişim süreci düzenlemiş ve değerlendirici olarak görev almıştır.

Bankacılık sektöründeki deneyimi sonrası, otomotiv, nükleer enerji, yapı, gıda ve elektronik gibi endüstriyel sektörlerindeki lider şirketler için insan kaynakları ve işe alım proje yöneticiliği yapmıştır.

Geçtiğimiz 5 yıl Altis Danışmanlık’ta, proje yönetimi ve kurumsal ilişkilerden sorumlu yöneticilik yapmış; bireylerin ve kurumların potansiyellerini artırmaya yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

2020 itibariyle kendi markası ile kurumlara özel danışmanlık ve eğitim modeliyle hizmetlerine devam etmektedir.

İlgi alanı olan yeni nesil liderlik, motivasyon, stres yönetimi ve mobbing başta olmak üzere işyerindeki olumsuz davranışlar üzerine akademik çalışmalarını ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. Mobbing, işyeri nezaketsizliği ve işyerinde stalking ile ilgili çalışması Pearson Journal Of Social Sciences & Humanities dergisinde makale olarak yayınlanmıştır.

Profesyonel Koçluk, Yönetici Koçluğu, Mülakat Teknikleri, Değerlendirme Merkezi (Assessment Center) Değerlendirici Eğitimi, Spikerlik ve Sunuculuk, Logoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimleri almıştır.  

İlgili alanları ortaçağ tarihi, sanat tarihi ve gastronomidir. Çeşitli gazete ve dergilerinde kişisel markası “PsikoloGurme” ile psikoloji ve gastronomiyi buluşturan yazıları ile köşe yazarlığı yapmaktadır.

Farklı Sektörel Deneyimler

Binlerce Kişiye Eğitim

Kurumsal Hayat Deneyimi

Girişimcilik Deneyimi